Oddział Dziecięcy

mieści się na I piętrze budynku Szpitala

Kontakt telefoniczny: (17) 227 12 22

Ordynator: wew. 317
Dyżurka lekarska: wew. 316
Pielęgniarka Oddziałowa: wew. 312

Telefony dla pacjentów:
korytarz: wew. 318
automat: (17) 801 80 22

       Kontakt e-mailowy:  oddzial-dzieciecy@szpital.kolbuszowa.pl

 Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół w składzie:

 Lekarze pracujący na oddziale: Monika Klimkowska- Boczoń (specjalista pediatra), Konrad Boczoń (specjalista pediatra), Halina Wiercioch (specjalista pediatra),
lek. Karolina Szczepan (specjalista pediatra, alergolog)
  

Lekarze dyżurujący w Oddziale:
 Maria Banaszkiewicz (pediatra, specjalista chorób płuc i chorób zakaźnych)
Wiesława Łagowska (specjalista pediatra) 
Zofia Jasińska (specjalista pediatra i medycyny rodzinnej, endokrynolog)
Magdalena Kamler- Pado ( specjalista pediatra)

Oddział Dziecięcy oferuje diagnostykę i leczenie chorób infekcyjnych układu oddechowego, pokarmowego i moczowego oraz innych schorzeń wieku dziecięcego wymagających hospitalizacji. Obejmujemy opieką medyczną dzieci od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia.

Wykonujemy również diagnostykę w zakresie:

 • bólów brzucha
 • bólów głowy
 • alergii
 • astmy
 • moczenia nocnego
 • wad układu moczowego
 • nadciśnienia tętniczego.

Posiadamy możliwość wykonania badań takich jak spirometria, całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego metodą holterowską, ultrasonografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, testy alergiczne. O rodzaju wykonywanych badań dodatkowych decyduje lekarz prowadzący.

Z Oddziałem współpracują specjaliści z zakresu neurologii dziecięcej, laryngologii, okulistyki, chirurgii, psychologii.

Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do leczenia na wyższym poziomie referencyjnym, są niezwłocznie przewożeni do odpowiedniego Szpitala.

Proces diagnostyczno-leczniczy jest oparty na standardach opieki medycznej współcześnie obowiązujących w pediatrii.

Do dyspozycji chorych dzieci przeznaczonych jest 12 sal,w tym 3 izolatki z węzłem sanitarnym (łącznie oddział liczy 30 łóżek). Mali pacjenci mogą korzystać z kolorowej świetlicy pełnej gier i zabawek oraz z jadalni.
Uwzględniając potrzeby emocjonalne najmłodszych pacjentów, gwarantujemy możliwość całodobowego bezpłatnego pobytu jednego z rodziców przy chorym dziecku. Opiekunom oferujemy Kącik dla Rodziców, gdzie można spożyć posiłek czy odpocząć.

Ramowy harmonogram pracy Oddziału Dziecięcego:

 • 7. 00- 8. 30 – zapoznanie się ze stanem pacjentów, odprawa i omówienie nowo przyjętych pacjentów oraz zdarzeń związanych z pacjentami oddziału mających miejsce podczas ostatniego dyżuru;
 • 8. 30- 10. 00 – wizyta lekarska na salach chorych;
 • po 12- tej – wydawanie kart wypisowych pacjentów ze szpitala;
 • 17.00- 18.00 wieczorna wizyta lekarska na salach chorych;
 • w pozostałym okresie badania diagnostyczne pacjentów oraz wykonywanie wszystkich czynności związanych z planowym leczeniem.

Preferowane godziny odwiedzin:
w dni powszednie: od 15 .00 do 19.00
soboty, niedziele i święta: od 11.00 do 19.00
 

Czas wydawania posiłków:
śniadania: około 7.30- 8.00
obiadu: około 12-12.30
kolacji: około 16.30- 17. 00

Aktualności :

Dzieci dzieciom
Już po raz drugi pacjenci Oddziału Dziecięcego zostali obdarowani przez uczniów ze szkoły podstawowej w Hucinie i Kosowach. Z okazji dnia Św. Mikołaja, w dniu 9 grudnia 2016 r. gościliśmy w naszym Oddziale przedstawicieli uczniów tych szkół, którzy przekazali na ręce p. Ordynator zabawki i książeczki podarowane przez dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość. Gratulujemy uczniom i nauczycielom zapału i wytrwałości w prowadzeniu zbiórki. Przekazane podarunki z pewnością umilą dzieciom trudny czas pobytu w szpitalu.
http://sphucina.szkolnastrona.pl/a,45,podziel-sie-prezentem

Dary dla małych pacjentów
Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni zorganizowali zbiórkę darów dla pacjentów Oddziału Dziecięcego. Zakupili m.in. książeczki, kolorowanki, kredki, puzzle, preparaty do pielęgnacji skóry atopowej. 11 stycznia br. przedstawiciele Zespołu Szkół odwiedzili Oddział Dziecięcy naszego szpitala i wręczyli zgromadzone prezenty. W imieniu naszych małych pacjentów bardzo dziękujemy za tę inicjatywę. Doceniamy dobre serce młodych ludzi i ich nauczycieli. Dzięki Waszej życzliwości dzieci przynajmniej na chwilę zapomną o chorobie.
http://zswerynia.pl/photos/?photo=album&gallery=352#gallery/352

Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej otrzymał zestaw książek dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Z książką zdrowiej”. Jest to akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz wspomaganie procesu leczenia. Projekt ten powstał z inicjatywy Premiera Mateusza Morawieckiego, został przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Zdrowia. Za realizację projektu odpowiedzialny jest Państwowy Instytut Wydawniczy. Książki zostały przekazane do około 500 szpitali w całej Polsce. Wybrane tytuły obejmują zarówno klasyczne dzieła literatury jak i najnowsze, popularne publikacje. Możliwość skorzystania z pięknie wydanych, nowych książek na pewno umili pobyt pacjentom naszego Oddziału.