
zdjęcia dzięki uprzejmości Korso Kolbuszowa
W ostatnią niedzielę września odbył się Dzień Otwarty Oddziału Dziecięcego. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję odwiedzić nasz Oddział i poznać pracujący w nim personel.
Zaoferowaliśmy z tej okazji dzieciom ocenę wagi i wzrostu, pomiary poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i saturacji. Takim badaniom poddało się ponad 120 dzieci.
Lekarze pediatrzy udzielali porad dotyczących zdrowia dzieci, z których rodzice chętnie korzystali. O poradę można było spytać lekarzy specjalistów pediatrii, pulmonologii, chorób zakaźnych, chorób metabolicznych. Ponadto wykonaliśmy badania USG jamy brzusznej i tarczycy u niespełna 40 dzieci.
Wszyscy nasi mali goście otrzymali drobne upominki, były także specjalne nagrody za odwagę dla tych, którzy zdecydowali się na pobranie krwi z paluszka. W oczekiwaniu na swoją kolej dzieci mogły pokolorować obrazki czy pobawić się w naszej świetlicy.
Nasza propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności. Bardzo dziękujemy za liczny, rodzinny udział w Dniu Otwartym. Cieszymy się, że mogliśmy Państwu zaprezentować warunki i możliwości diagnostyczne Oddziału Dziecięcego Szpitala w Kolbuszowej.

zdjęcia dzięki uprzejmości Korso Kolbuszowa